Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

AXA Assistance: Co nabízí v rámci zdravotního pojištění cizinců v ČR online

Cizinci, kteří se rozhodnou pro pobyt v ČR a nemají nárok na veřejné zdravotní pojištění, musí mít povinně, na základě zákona č. 326/1999 Sb., sjednáno komerční zdravotní pojištění. Výjimku tvoří občané EU, kterým u pobytů kratších než 6 měsíců stačí jen zdravotní pojištění z jejich domovské země.

Zdravotní ošetření cizinců bez pojištění je komplikované a pro samotného pacienta může být také velmi nákladné.

U komerčního pojištění můžete vybírat ze 2 variant pojištění:

 • nutná a neodkladná péče
 • komplexní zdravotní pojištění

Obě varianty zdravotního pojištění uznává cizinecká policie ČR a umožní vám tak získat vízum pro pobyt v ČR. Pojištění nutné a neodkladné péče a komplexní zdravotní pojištění nabízí i AXA Assistance.

V souvislosti s novým zněním zákona č. 326/1999 Sb., které vstoupilo v platnost 2. 8. 2021 nabízí AXA Assistance komplexní zdravotní pojištění pouze na 90 dnů. Pokud plánujete delší pobyt na území ČR, musíte využít služeb pojišťovny VZP. Spočítejte si s Frenkeem, kolik za pojištění zaplatíte.

Frenkee box
Víš, že pokud sjednáš zdravotní pojištění cizinců u AXA Assistance, tak platí i po celém Schengenském prostoru, a to ve formě nutné a neodkladné péče? Jen si dej pozor na délku pobytu v zahraničí! Nesmí přesáhnout 30 dnů.

AXA Assistance nutná a neodkladná péče online

Pojištění ve formě nutné a neodkladné péče od AXA Assistance se hodí především pro cizince, kteří plánují krátkodobý pobyt (méně než 90 dnů) v ČR, nejsou občany Evropské Unie a nemají nárok na všeobecné zdravotní pojištění v ČR.

Nutná a neodkladná péče řeší jen základní ošetření akutních zdravotních problémů. Převoz do nemocnice a následné prohlídky tedy platíte z vlastní kapsy.

Celkový pojistný limit (maximální částka, kterou vám pojišťovna proplatí) u tohoto typu pojištění je 1 600 000 Kč (nejméně 60 000 EUR).

Frenkee box
AXA Assistance v rámci nutné a neodkladné péče proplácí i stomatologické ošetření, a to až do částky 5000 Kč.

Pojištění nutné a neodkladné péče u AXA Assistance zahrnuje:

 • Nutná a neodkladná lékařská vyšetření, která mají zásadní vliv pro správné stanovení diagnózy a postupu léčby.
 • Nutný pobyt pacienta v nemocnici.
 • Ambulantní léky na předpis.
 • Zubní ošetření při akutní bolesti zubů.
 • Převoz do lékařského zařízení.
 • Návrat pojištěného do vlasti (repatriace), a to včetně přepravy tělesných ostatků.

AXA Assistance komplexní zdravotní pojištění cizinců v ČR

Komplexní zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistance se hodí především pro cizince, kteří chtějí, aby pojištění pokrývalo kromě neodkladné péče i preventivní návštěvy u lékaře.

Frenkee box
Od 2. 8. 2021 nabízí AXA Assistance komplexní zdravotní pojištění jen na 90 dnů, ale smlouvy uzavřené před tímto datem platí až do konce pojistného období, které najdete na smlouvě.

Komplexní zdravotní pojištění cizinců v ČR zahrnuje:

 • Ambulantní péči.
 • Ústavní a léčebnou péči.
 • Zachrannou péči.
 • Převoz nemocného a ambulantně předepsané léky.
 • Návrat pojištěného do vlasti (repatriace), a to včetně přepravy tělesných ostatků.

Komplexní pojištění cizinců v ČR je aktuálně možné u AXA Assistance sjednat v 1 variantě.

Celkový pojistný limit je stanoven 1 600 000 Kč (minimálně 60 000 EUR).

Stomatologické ošetření: 5000 Kč

Ambulantně předepsané léky: 5000 Kč

Frenkee box
Máš sjednáno komplexní zdravotní pojištění u AXA Assistance, ale zranil ses při provozování profesionálního sportu? Pak musíš veškeré léčebné náklady hradit z vlastní kapsy.

AXA Assistance a výhody jejího online zdravotního pojištění cizinců v základní variantě

 • Největší výhodou zdravotního pojištění cizinců v ČR od AXA Assistance je rychlost sjednání. Během pár kliknutí zjistíte cenu pojištění, a to navíc z pohodlí domova.
 • AXA Assistance svým klientům nabízí špičkové služby. Na asistenční službu můžete volat 24 hodin denně. A rozhodně nemusíte mít strach, pokud nemluvíte česky. Asistenční služba funguje v angličtině, němčině a ruštině. V případě nutnosti překladu do jiného jazyka je samozřejmě dispozici překladatel.
 • Můžete vybírat z pojištění nutné a neodkladné péče nebo zvolit komplexní zdravotní pojištění na 90 dnů.
 • Komerční zdravotní pojištění se platí jednorázově. Vy tak nemusíte každý měsíc kontrolovat, jestli jste pojištění už zaplatili.

Jak sjednat zdravotní pojištění cizinců online u AXA Assistance?

Pojištění sjednáte během okamžiku a z pohodlí domova.

V přehledném online formuláři vyplníte základní informace:

 • datum narození,
 • den počátku pojištění,
 • doba, na kterou pojištění chcete sjednat (v rozmezí 1–3 měsíců),
 • pohlaví (pouze při sjednávání Komplexního zdravotního pojištění),
 • identifikační údaje (jméno, příjmení, státní příslušnost, adresa, pohlaví, datum narození, e-mail, telefonní číslo).

V případě, že si nejste při vyplňování zcela jistí, pak není nic jednoduššího, než zavolat na zákaznickou linku. Na čísle +420 272 099 990 je vám, od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin, k dispozici zkušený operátor. Nebo je možné odeslat dotaz na ipus@axa-assistance.cz. K dispozici je vám samozřejmě i Frenkee a jeho tým – na chatu nebo na telefonu.

Frenkee box
Pro lepší kontrolu ze strany cizinecké policie je lepší komerční zdravotní pojištění cizinců zaplatit bezhotovostně.

Po zaplacení pojistného obdržíte na zadaný e-mail asistenční kartičku, kterou je rozhodně dobré mít vždy u sebe.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny AXA Assistance?

Vše potřebné vyřešíte v několika krocích:

 • Pokud máte zdravotní problém, pak zavolejte na asistenční linku. Na čísle +420 272 099 911 je vám proškolený operátor k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Operátor vám doporučí vhodné lékařské zařízení, které můžete navštívit. Pokud jste mimo ČR, tak vám může pomoci také s návratem zpět (repatriací). Operátor následně uskuteční zálohovou platbu nebo vystaví platební garanci. A pomůže vám také s jazykovým překladem.

Na asistenční linku pojišťovny AXA Assistance můžete zavolat třeba i v případě, že potřebujete poradit, kam se objednat na preventivní zdravotní prohlídku.

Frenkee box
Pokud máš akutní zdravotní problém, pak se nezdržuj voláním na asistenční službu a raději jeď co nejrychleji do nejbližšího zdravotnického zařízení. Zdraví je na prvním místě!

Vyplněný formulář odešlete na adresu:

AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.

Office Park Nová Karolina

28. října 3348/65

702 00 Ostrava

Česká republika

 • Pokud jste na místě platili zdravotní ošetření, pak si připravte i kopie lékařské zprávy a faktur za lékařské ošetření nebo léky. Originály těchto dokumentů si pečlivě uschovejte.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co jsou to akutní zdravotní služby?

  Účelem ošetření je odvrácení vážného zhoršení zdravotního stavu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Které země momentálně patří do EU?

  Do Evropské unie aktuálně patří tyto země: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko. Spojené království Velké Británie a Severního Irska v roce 2020 vystoupilo z EU.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Platí smlouva o pojištění pro cizince okamžitě?

  Ano, platí hned po zaplacení, a to i při sjednání online. Naprosto přesně řečeno – komerční zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistanc, které nabízí Frenkee, začíná platit po zaplacení pojistného v 00:01 hodin dne, který byl zvolen jako počátek pojištění. Pojištění platí do 24:00 hodin dne, který je v pojistné smlouvě označen jako konec pojištění.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mám u lékaře platit?

  Záleží na konkrétním lékaři – asistence vás navede na ošetření zdarma, ale nelze najít odborníka zdarma vždy. AXA Assistance ovšem vždy vaši platbu zpětně proplatí. Obecně bývá ošetření zdarma ve větších nemocnicích – tam pojišťovna vyřeší vše přímo s nemocnicí. Pojištěnec obvykle hradí sanitku, když nejde o akutní problém.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky