Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Povinnost cizinců sjednat si zdravotní pojištění vychází ze zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců. Zdravotní pojištění může mít podobu:

 • veřejného zdravotního pojištění pro cizince
 • komerčního zdravotního pojištění

Veřejné zdravotní pojištění pro těhotné

Cizinec, který se účastní veřejného zdravotního pojištění, může využívat preventivní i akutní zdravotní služby. Rozsah vyšetření v rámci těhotenství a porodu pak vychází přímo z doporučení České gynekologické a porodnické společnosti (ČGPS).

Frenkee box
Víš, že se při hledání vhodného lékaře pro cizince můžeš obrátit na zdravotní odbor městské části nebo přímo na zdravotní pojišťovnu?

Nemáte nárok na veřejné zdravotní pojištění? Řešením je komerční zdravotní pojištění, které v současné době nabízí pojišťovna VZP. Obraťte se na Frenkeeho pomocníky, kteří vám poradí, jak postupovat

Komerční zdravotní pojištění cizinců pro těhotné

Pokud nemá cizinec nárok na veřejné zdravotní pojištění, pak má na výběr ze 2 variant komerčního zdravotního pojištění:

Pojištění nutné a neodkladné péče se vztahuje jen na ošetření v případě akutních zdravotních problémů. Pojišťovna neproplácí náklady na komplikace v těhotenství ani náklady na porod a poporodní péči. Tato varianta pojištění zároveň nezahrnuje preventivní lékařské prohlídky. Pro budoucí maminky se tedy hodí spíše komplexní zdravotní pojištění.

Frenkee box
Od 2. 8. 2021 platí nová legislativa, na základě které může nabízet komplexní zdravotní pojištění pro období delší než 90 dnů pouze pojišťovna VZP. Vzhledem k tomu, že se u těhotných uplatňuje tzv. čekací doba trvající 3 měsíce, tak jde také o jedinou možnost, kde si můžeš jako těhotná pojištění sjednat.

Co je to čekací doba v pojištění cizinců pro těhotné?

Čekací doba je doba od vzniku pojištění, po kterou nemá pojišťovna povinnost vám poskytnout pojistné plnění. V případě těhotenství pojišťovny zpravidla využívají 3měsíční čekací dobu. U porodu se jedná o 8měsíční čekací dobu.

Příklad: Pokud uzavřete smlouvu s pojišťovnou v lednu a otěhotníte v únoru, pak vám pojišťovna neproplatí náklady na lékařskou péči spojenou s těhotenstvím a porodem. Od začátku pojištění totiž neuplynuly požadované 3 měsíce.

Komplexní zdravotní pojištění od pojišťovny VZP: Péče v těhotenství

U pojišťovny VZP si můžete sjednat pojištění na 4 až 60 měsíců. Těhotné klientky mají na výběr ze 2 balíčků:

 • Plus (pojistný limit na 1 pojistnou událost 2 mil. Kč)
 • Exclusive (volitelný pojistný limit 2,5 mil. Kč, 4,5 mil. Kč nebo 6,5 mil. Kč na 1 pojistnou událost).

Ke komplexnímu zdravotnímu pojištění následně zvolí připojištění „Novorozenec“. V pojištění je zahrnuta i poporodní péče o novorozence (až do 3 měsíců věku) a neuplatňuje se čekací doba.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na jak dlouhou dobu je možné sjednat komplexní zdravotní pojištění pro těhotné u Frenkeeho?

  Frenkee vám pomůže sjednat komplexní zdravotní pojištění pro těhotné od pojišťovny VZP. Komplexní pojištění u této pojišťovny můžete sjednat na období 4 až 60 měsíců.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jsou speciální balíčky komplexního zdravotního pojištění pro těhotné dražší než základní varianta?

  Ano, balíčky zdravotního pojištění pro těhotné jsou obecně dražší. Pokud ale zvolíte základní variantu komplexního zdravotního pojištění i v případě, že jste již těhotná, veškeré náklady na péči v těhotenství a porod platíte z vlastní kapsy. Je tedy lepší vybrat správnou variantu pojištění a raději si připlatit méně teď než mnohem více v budoucnu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Je mi 47 let, je možné u Frenkeeho sjednat komplexní zdravotní pojištění pro těhotné?

  Ne, tento typ pojištění je možné sjednat u pojišťovny VZP, která jako jediná tento druh pojištění momentálně nabízí, pouze do 44 let věku.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Chystám se na dovolenou do zahraničí, platí komplexní zdravotní pojištění pro budoucí maminky i mimo ČR?

  Ne, při cestě do zahraničí platí komplexní zdravotní pojištění pouze v rozsahu nutné a neodkladné péče (ošetření akutních zdravotních problémů), a to na území Schengenského prostoru (Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko).
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky