Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Od 2. 8. 2021 platí nová česká legislativa, která stanovila, že po dobu příštích 5 let bude zdravotní pojištění pro cizince moci sjednávat pouze pojišťovna VZP. Stále si u nás můžete sjednat pojištění cizinců v balíčku Neodkladné péče, nebo Komplexního zdravotního pojištění od pojišťoven AXA a ERGO – po 2.8.2021 ale pouze na 90 dnů, tedy od začátku platnosti pojištění až do 90. dne pobytu na území České republiky, a pojištění už nelze využít jako poklad z žádosti o vízum k pobytu nad 90 dnů. Smlouvy sjednané do 2.8.2021 stále slouží jako doklad o cestovním zdravotním pojištění pro účely vízového řízení.

Povinnost cizinců sjednat si zdravotní pojištění vychází ze zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců. Zdravotní pojištění může mít podobu:

 • veřejného zdravotního pojištění pro cizince
 • komerčního zdravotního pojištění

Veřejné zdravotní pojištění pro těhotné

Cizinec, který se účastní veřejného zdravotního pojištění, může využívat preventivní i akutní zdravotní služby. Rozsah vyšetření v rámci těhotenství a porodu pak vychází přímo z doporučení České gynekologické a porodnické společnosti (ČGPS).

Frenkee box
Víš, že se při hledání vhodného lékaře pro cizince můžeš obrátit na zdravotní odbor městské části nebo přímo na zdravotní pojišťovnu?

Nemáte nárok na veřejné zdravotní pojištění? Řešením je komerční zdravotní pojištění u jedné z komerčních zdravotních pojišťoven. S Frenkeem ho sjednáte jednoduše během několika minut.

Komerční zdravotní pojištění cizinců pro těhotné

Pokud nemá cizinec nárok na veřejné zdravotní pojištění, pak má na výběr ze 2 variant komerčního zdravotního pojištění:

Pojištění nutné a neodkladné péče se vztahuje jen na ošetření v případě akutních zdravotních problémů. Pojišťovna neproplácí náklady na komplikace v těhotenství ani náklady na porod a poporodní péči. Tato varianta pojištění zároveň nezahrnuje preventivní lékařské prohlídky. Pro budoucí maminky se tedy hodí spíše komplexní zdravotní pojištění.

Frenkee má v nabídce komplexní zdravotní pojištění pro těhotné od 2 pojišťoven. Záleží tedy jen na vás, zda dáte přednost ERGO pojišťovně nebo se rozhodnete pro AXA Assistance.

Pojištění cizinců od ERGO pojišťovny

U ERGO pojišťovny můžete zvolit komplexní zdravotní pojištění v základní variantě Welcome Komplex s pojistným limitem 80 tis. EUR. V tomto balíčku pojištění je zahrnuta i lékařská péče v těhotenství a při porodu. Na těhotenství se ale vztahuje čekací doba 3 měsíce a na porod pak 8 měsíců.

Frenkee box
Plánuješ v blízké době otěhotnět? Pak raději zvol variantu zdravotního pojištění, které je vytvořena přímo pro potřeby budoucích maminek. Náklady na lékařskou péči totiž mohou značně zasáhnout rodinný rozpočet.

Co je to čekací doba v pojištění cizinců pro těhotné?

Čekací doba je doba od vzniku pojištění, po kterou nemá pojišťovna povinnost vám poskytnout pojistné plnění. V případě těhotenství pojišťovny zpravidla využívají 3měsíční čekací dobu. U porodu se jedná o 8měsíční čekací dobu.

Příklad: Pokud uzavřete smlouvu s pojišťovnou v lednu a otěhotníte v únoru, pak vám pojišťovna neproplatí náklady na lékařskou péči spojenou s těhotenstvím a porodem. Od začátku pojištění totiž neuplynuly požadované 3 měsíce.

ERGO pojišťovna: Pojištění Welcome Baby

Snažíte se otěhotnět nebo jste těhotná? V takovém případě je pro vás vhodnějším řešením varianta pojištění Welcome Baby s celkovým pojistným limitem 80 tis. EUR. Balíček pojištění Welcome Baby kryje náklady na lékařskou péči v průběhu těhotenství a při porodu, a to bez čekací doby.

Varianta pojištění se vztahuje se i na péči o nově narozené dítě. Pojistný limit pro poporodní péči o novorozence (do 1 měsíce věku) je 300 tis. Kč. Péče o nově narozené dítě zahrnuje:

 • poporodní hospitalizaci,
 • 1 preventivní prohlídku u praktického lékaře po propuštění z porodnice,
 • povinná očkování (max. limit 1 tis. Kč).

Seznam zdravotnických zařízeních najdete přímo na webových stránkách ERGO pojišťovny. Nebo se můžete obrátit na asistenční službu GLOBAL ASSISTANCE a.s., kde vám na telefonním čísle +420 222 518 100 poradí proškolený operátor.

Frenkee box
Zaujalo tě ERGO zdravotní pojištění cizinců? Více informací najdeš v rozsáhlém průvodci.

Pojištění cizinců od AXA Assistance

Komplexní zdravotní pojištění AXA Assistance můžete sjednat v základní variantě Standard. Celkový pojistný limit je 60 tis. EUR. Pro případ těhotenství ale i v tomto případě platí 3měsíční čekací doba, u porodu je čekací doba stanovena na 8 měsíců.

AXA Assistance: Pojištění Matka

Také AXA Assistance nabízí speciální balíček zdravotního pojištění pro těhotné. Komplexní zdravotní pojištění Matka se může pochlubit celkovým pojistným limitem až 60 tis. EUR. V rámci této varianty pojišťovna neuplatňuje čekací doby. Stejně jako u ERGO pojišťovny je zahrnuta i poporodní péče o novorozence s pojistným limitem 300 tis. Kč. Poporodní péče o nově narozené dítě se vztahuje pouze na nutnou hospitalizaci po porodu.

S AXA Assistance nemusíte plýtvat čas hledáním vhodného zdravotnického zařízení. Stačí zavolat na číslo +420 272 099 911. Operátor asistenční služby je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Frenkee box
Máš zájem o AXA Assistance komplexní zdravotní pojištění? Více se dozvíš v přehledném průvodci, který jsem pro tebe sepsal.

Srovnání pojišťoven a jejich balíčků pro těhotné cizinky

Varianta komplexního pojištění Welcome Baby od ERGO pojišťovny nabízí vyšší celkový pojistný limit a rozsáhlejší péči o novorozence. Oba výše zmíněné balíčky pojištění pro budoucí matky neuplatňují čekací doby a nabízejí stejný pojistný limit v rámci poporodní péče o novorozence.

Klasické komplexní zdravotní pojištění i speciální balíček pro těhotné ženy od ERGO pojišťovny nebo AXA Assistance sjednáte s Frenkeem během několika minut.

Frenkee box
Také nově narozené miminko potřebuje své zdravotní pojistění. Nezapomeň mu tedy včas sjednat komplexní zdravotní pojistění nebo speciální pojištění pro děti cizinců. ERGO nabízí balíček Welcome Dítě+, které umožňuje čerpat preventivní péči vč. povinných očkování pro děti ve věku 0–5 let ve shodném rozsahu s veřejným zdravotním pojištěním.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na jak dlouhou dobu je možné sjednat komplexní zdravotní pojištění pro těhotné u Frenkeeho?

  Pojištění pro těhotné si můžete u Frenkeeho sjednat minimálně na 12 a maximálně na 36 měsíců.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jsou speciální balíčky komplexního zdravotního pojištění pro těhotné dražší než základní varianta?

  Ano, balíčky zdravotního pojištění pro těhotné jsou obecně dražší. Pokud ale zvolíte základní variantu komplexního zdravotního pojištění i v případě, že jste již těhotná, veškeré náklady na péči v těhotenství a porod platíte z vlastní kapsy. Je tedy lepší vybrat správnou variantu pojištění a raději si připlatit méně teď než mnohem více v budoucnu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Je mi 47 let, je možné u Frenkeeho sjednat komplexní zdravotní pojištění pro těhotné?

  Ne, tento typ pojištění je možné uzavřít pouze do věku 45 let.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Chystám se na dovolenou do zahraničí, platí komplexní zdravotní pojištění pro budoucí maminky i mimo ČR?

  Ne, při cestě do zahraničí platí komplexní zdravotní pojištění pouze v rozsahu nutné a  neodkladné péče (ošetření akutních zdravotních problémů), a to na území Schengenského prostoru (Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko).
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky