Mobilní aplikace

Pojištění těhotných do zahraničí

Neboj se - cestovní pojištění pro těhotné je běžně nabízené pojištění za běžné ceny, ale plnění se vztahuje jen na zdravotní péči spojenou s těhotenstvím, nikoliv s plánovaným porodem (léčení nebo operace předčasně narozeného dítěte ti ale proplatí). Téměř všechny pojišťovny proto pojišťují jen do určitého stádia těhotenství - obvykle do 6. měsíce.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

S proplacením nákladů na porod nepočítejte

Jste těhotná a chystáte se do zahraničí? Věnujte zvýšenou pozornost cestovnímu pojištění v těhotenství. Většina pojišťoven proplácí léčebné výlohy jen do určitého týdne těhotenství a mezní datum se u jednotlivých poskytovatelů pojištění liší.

Pojištění jen po prvních 6 měsíců těhotenství

Na začátek jedna dobrá zpráva: Za cestovní pojištění zaplatí těhotná žena stejnou sazbu jako kterýkoliv jiný cestovatel. Alespoň u většiny pojišťoven. Standardně pojišťovny proplácí zdravotní úkony spojené s těhotenstvím do 24. týdne těhotenství. Jinými slovy, pokud si v 8. měsíci v zahraničí zlomíte nohu, pojišťovna vám léčbu zaplatí. Pokud ovšem porodíte v zahraničí, pobyt v nemocnici si musíte platit ze svého. Důvody, proč pojišťovna v souvislosti s těhotenstvím odmítne pojistné proplatit, jsou různé. Pojistka se však nikdy nevztahuje na těhotenské testy, na lékařské úkony spojené se sterilizací, potratem a umělým oplodněním.

Pojišťovny také většinou nepojišťují budoucí maminky s rizikovým těhotenstvím. Do této kategorie spadají například ženy, které jsou v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství.

Cestovní pojištění v těhotenství raději i po Evropě

Tuzemské zdravotní pojišťovny radí svým klientkám, aby se v případě těhotenství raději připojistily i při cestách do zemí EU. Ačkoliv občané Evropské unie mají hrazené léčebné výlohy ve všech členských zemích, krytí se vztahuje pouze na výkony, za které neplatí ani občané dané země. Standard hrazených úkonů se v jednotlivých zemích dost liší. Například ve Velké Británii těhotné ženy zdaleka neprochází tolika vyšetřeními jako v Čechách a v průběhu těhotenství zůstávají v péči svého obvodního lékaře, nikoliv gynekologa.

Pokud ženy očekávají, že se jim v zahraničí dostane v těhotenství stejné péče jako u nás, rozhodně by si měly sjednat navíc cestovní pojištění. To jim zaručí proplacení odpovídající péče, na kterou jsou zvyklé z Čech.

Často se ptáte

 • Mám cestu do zahraničí raději zkonzultovat s gynekologem?
  Zobrazit odpověď
  Mám cestu do zahraničí raději zkonzultovat s gynekologem?
 • Najdu na trhu cestovní pojištění, které kryje i náklady na porod a péči o novorozence?
  Zobrazit odpověď
  Najdu na trhu cestovní pojištění, které kryje i náklady na porod a péči o novorozence?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Jana Vaňková, 32 let, komplikace na dovolené v Chorvatsku

14 týdnů před porodem jsme vyrazili s přítelem na krátkou dovolenou k moři, že si ještě trošku odpočineme, než se malá narodí. Pojišťovna na cesty pojišťovala do 10. týdne před porodem, takže jsem neměla důvod se obávat toho, že bych v případě komplikací musela rodit někde u silnice. Večer jsem ale po koupání v moři najednou začala krvácet - manžel zavolal na asistenci a ta pro nás hned poslala záchranku. Místní lékaři vyloučili samovolný potrat, ale doporučili převoz do ČR a po zbytek těhotenství klidový režim na lůžku. Veškeré náklady uhradila naše pojišťovna a operátoři na asistenční lince byli moc milí a citliví.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Tipy pro cestování do zahraničí v těhotenství

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí v těhotenství, konzultujte ji se svým gynekologem. Ten vám nejlépe vysvětlí případná rizika spojená s cestou vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

V pokročilém těhotenství důkladně zvažte, zda je nutné podnikat dlouhé a náročné cesty. Nepřepínejte své možnosti a počítejte s tím, že v těhotenství se rychleji unavíte a že různá banální onemocnění mohou způsobit nečekané komplikace.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0