Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Cestovní pojištění podle výše léčebných výloh

Pojištění s nejvyšším limitem léčebných výloh nabízejí na českém trhu pojišťovny AXA Assistance a Direct.

U pojišťovny AXA Assistance si můžete vybrat ze 3 variant cestovního pojištění:

V nabídce je pojištění Excelent, Komfort a Reference. Ty se liší výší léčebných výloh a samozřejmě také cenou.

 • Pojištění Excelent vás kryje do 500 mil. Kč, v případě týdenní dovolené v Evropě za něj zaplatíte 287 Kč. Zajímavostí je, že pokud si na dovolenou berete kočku nebo psa, AXA Assistance vám v rámci balíčku Excelent zajistí jeho ošetření a neodkladné léčení ve veterinárním zařízení.
 • Varianta Komfort má výši léčebných výloh 5 mil. Kč a vyjde vás na 143 Kč na 7 dní.
 • Nejméně zaplatíte za variantu Reference, která nabízí léčebné výlohy ve výši 2,5 mil. Kč a bude vás stát 77 Kč v případě týdenní dovolené.

Frenkee box
Balíček Rodinné pojištění od AXA Assistance ti ušetří starosti, protože nabízí dlouhodobé pojištění pro celou rodinu na celý rok – nezáleží na tom, kdo pojede, kolikrát a kam. Všichni členové rodiny jsou automaticky pojištěni, i když třeba cestuje každý zvlášť. Jen nesmí být jedna cesta delší než 90 dní. V tom se podobá celoročnímu cestovnímu pojištění.

Pojišťovna Direct nabízí také 3 základní varianty cestovního pojištění:

 • Nejlevnější se jmenuje „Mám to nejnutnější“ a nabízí limit léčebných výloh do výše 3 mil. Kč. Při výběru této varianty nemáte pojištění odpovědnosti ani žádná jiná doplňková připojištění. Na týden zaplatíte za tuto variantu 91 Kč.
 • Druhou možností je varianta „Dám na doporučení“. Za toto pojištění zaplatíte na týden 173 Kč a zahrnuje léčebné výlohy s limitem 6 mil. Kč, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a asistenční službu.
 • Třetí varianta se jmenuje „Počítám se vším“ a získáte v ní léčebné výlohy s neomezeným limitem, pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel a asistenční službou. To celé vás vyjde na 283 Kč/týden.

Pokud vedle základních údajů jako datum odjezdu, destinace a počet pojištěných dospělých a dětí přidáte ještě informaci, co na dovolené plánujete dělat (relaxovat, cestovat, sportovat, pracovat, nebo kombinace všeho), Direct vám sám nakombinuje pojistný balíček se všemi potřebnými připojištěními ve výše zmíněných 3 cenových kategoriích.

Pojišťovna Colonnade přichází s 3 balíčky pojmenovanými podle hudebních žánrů:

Nabídka dalších připojištění

Nabídka připojištění neboli doplňkových pojištění k cestovnímu pojištění je dnes velmi široká.

U pojišťovny AXA Assistance se můžete připojistit téměř na cokoliv:

 • Pojištění autoasistence na cestách vám pomůže v případě poruchy, nehody, odcizení pojištěného vozidla, vandalismu nebo chyby řidiče. Budete mít zajištěnou opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu nebo uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do opravny není možný. Toto pojištění se také vztahuje na ubytování v hotelu, maximálně však na 3 noci a do limitu uvedeném v přehledu plnění. V krajním případě pak také na dopravu vašeho auta zpět do nejbližšího servisu, který máte u svého domova v ČR.
 • Pojištění rizikových sportů zvolte, pokud budete v zahraničí provozovat sport na profesionální úrovni nebo se věnovat rizikovým sportům. Patří k nim například: jízda na kole mimo vyznačené trasy, jízda na koni, snowboarding, jízda na longboardu, wakeboarding, jet surfing, jízda na vodním/sněžném skútru, trampolína, motokáry, návštěva safari a celá řada dalších. Pokud si nejste jisti, zda činnost, kterou chcete na dovolené provádět, patří mezi rizikové sporty, podívejte se do pojistných podmínek konkrétní pojišťovny, které má pro vás Frenkee na jednom místě.
 • Pojištění práce a studia se hodí, pokud jedete do zahraničí, kde budete vedle cestování a rekreace také manuálně pracovat nebo se vzdělávat – ať už jako zaměstnanec, podnikatel, živnostník či student. Využívají jej např. sezónní barmani, plavčíci nebo au pair, případně studenti, co kombinují dovolenou s jazykovým kurzem. Nelze sjednat k nejlevnějšími balíčku pojištění.
 • Pojištění drink povolen je novinka, se kterou se nemusíte bát dát si koktejl na pláži, svařák na sjezdovce nebo zkrátka 2 pivka po večeři. Můžete být v klidu až do 0,8 promile.
 • Pojištění půjčeného vozidla vám pokryje spoluúčast, pokud byste poškodili zapůjčený automobil, motorku nebo skútr.
 • Připojištění chronických onemocnění vám k balíčku cestovního pojištění rozšíří léčebné výlohy i na aktuní ošetření plynoucí z vašeho chronického onemocnění. Nelze sjednat k nejlevnějšími balíčku pojištění.

Také pojišťovna Direct nabízí celou řadu připojištění, díky kterým bude vaše cestování ještě jednodušší. Patří mezi ně:

Pojišťovna Colonnade oproti výše zmíněným navíc přichází ještě se speciálním připojištěním pro zimní sporty s odškodněním v případě uzavření lanovky nebo lyžařského areálu, pro golf nebo pro potápění. Připojistit si můžete také veterinární léčebné výlohy a odpovědnost mazlíčků.

Frenkee box
Víš, že součástí pojištění na golf od Colonnade je i odpovědnost za škodu na zdraví či majetku osob, které omylem trefíš na golfovém hřišti? Colonnade má v zásobě i další specialitku pro golfové nadšence: Pokud se ti během golfového turnaje podaří zasáhnout jamku na jeden odpal, tzv. „Hole in One“, uhradí ti tvoji útratu v klubové restauraci v ten samý den!

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Jak funguje asistenční služba?

  Asistenční služba vámi vybrané pojišťovny poskytuje nepřetržitou telefonickou pomoc 24 hodin denně pro případ tísňové situace, a to samozřejmě v českém jazyce. Kontakt na asistenční linku najdete na asistenční kartičce, která je součástí smlouvy a odchází e-mailem spolu s ostatními dokumenty po sjednání cestovního pojištění.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kolik stojí hovor s asistenční službou, když jsem v zahraničí?

  Úvodní telefonát s asistenční službou lze maximálně zkrátit tím, že si připravíte telefonní číslo pro zpětné zavolání. Asistenční služba vás bude v dohodnuté době kontaktovat. Účet za telefonát si uschovejte, na jeho základě vám pojišťovna hovor proplatí, pokud je toto plnění součásti sjednaného připojištění. Některé pojišťovny nabízí i bezplatné linky.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Koho lze pojistit na cesty do zahraničí?

  Cestovní pojištění může mít každý, a to včetně cizích státních příslušníků. AXA Assistance pojistí děti (od 0 do 17 let), dospělé osoby (do 69 let) i seniory (70+ let). Pro děti a seniory však není možné uzavřít připojištění manuálních prací v rámci pracovních cest.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Eliška Novotná, 27 let, zlomená ruka v Barceloně

Eliška byla s trojicí kamarádek na výletě v Barceloně, kde slavila rozlučku se svobodou. Dívky si daly pivo a bezstarostně se bavily. V jedné nešťastné chvíli ale Eliška zakopla a zlomila si ruku. Všechny dívky měly sjednané cestovní pojištění u pojišťovny AXA Assistance, kde využily i připojištění s názvem „Drink povolen“. Díky tomu bylo Elišce vše proplaceno, i když v době zranění v sobě měla 2 piva.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky