Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Cizinci žijící delší čas v Česku si zde mohou sjednat cestovní pojištění

Pokud cestujeme do zahraničí, měli bychom mít pro vlastní dobro sjednanou cestovní pojistku. Stejně tak by se měli chránit i cizinci pobývající na území České republiky, kteří chtějí vyrazit za hranice.

Cizinci, kteří žijí v Čechách, si mohou sjednat cestovní pojištění u jakékoliv pojišťovny. Podmínkou je mít v ČR adresu, kterou při sjednání můžete zadat. Pojištění pak platí podle vybrané územní platnosti (Evropa, Svět) ale neplatí pouze v zemi, kde je cizinec rezidentem - tam by ho mělo krýt jeho zdravotní pojištění.

Jak si sjednat pojištění pro cizince?

 • Sjednání cestovního pojištění pro cizince je možné přes internet a nezabere to víc než pár minut. Pokud pojišťovna nemá další podmínky, obvykle stačí při sjednání online jen zaškrtnou políčko “jsem cizinec”.
 • Kromě pojištění léčebných výloh může cizinec využít také připojištění při ztrátě zavazadel, asistenční službu nebo pojištění odpovědnosti.
 • Asistenční služba pro cizince je nejčastěji v anglickém, ruském a německém jazyce.
 • Cestovní pojištění si cizinec může sjednat v ČR při turistickém, studijním i pracovním pobytu.
 • Cestovní pojištění se vztahuje pouze na škody a zranění vzniklá mimo naše území. V Čechách toto pojištění cizinec neuplatní.

Kolik za cestovní pojištění jako cizinec zaplatím?

Ceny za klasické cestovní pojištění se odvíjí od výše sjednaného krytí léčebných výloh, země, kam pojištěnec cestuje, a dalších připojištění. Ceny jsou pro cizince stejné, jako pro občany České republiky. Cena za klasické cestovní pojištění na týden v některé evropské zemi se pohybuje okolo stovky. V případě současného uzavření úrazového pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti se cena zdvojnásobí.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Jak mám postupovat, když potřebuji v zahraničí navštívit lékaře?

  Kontaktujte, prosím asistenční službu a řiďte se jejími pokyny. Asistenční služba je k dispozici nonstop, hovoří nejrozšířenějšími světovými jazyky, má k dispozici aktuální seznam našich smluvních lékařů a zdravotních zařízení, popř. může dát zdravotnímu zařízení garanci úhrady a podobně. Kontakt na asistenční službu naleznete na kartičce pojištěné osoby.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mohu navštívit jakéhokoliv lékaře nebo zdravotnické zařízení?

  Klienti by měli navštěvovat pouze smluvní lékaře a zdravotní zařízení, pokud se nejedná o akutní péči.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jsou ze zdravotnického pojištění cizinců hrazeny léky přímo klientovi?

  Léky si klient hradí v lékárně sám a následně žádá pojišťovnu o jejich proplacení, které je možné pouze v případě, že úhrada je vyšší než 100 korun.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Viktorie Melcik, 25 let, útok psa v Egyptě

Viktorie se narodila na Ukrajině a pracuje už druhým rokem v České republice. Za ušetřené peníze se s přáteli vydala na dovolenou do Egypta. Viktorie je nadšená sportovkyně a každé ráno chodí běhat. Zaběhat si šla i v Egyptě. Cestou potkala zatoulaného psa, nebylo to poprvé, tak tomu nevěnovala pozornost. Pes se ale za Viktorií rozběhl a pokousal jí nohu. Než se vzpamatovala, pes byl pryč. Místo pobytu na pláži strávila Viktorie dovolenou v nemocnici, kde procházela testy, zda nemá vzteklinu a další nemoci. Naštěstí si Viktorie před cestou na dovolenou zajistila vše potřebné a zaplatila si cestovní pojištění pro cizince, které pokrylo celou její hospitalizaci. Hned po nehodě se Viktorie obrátila na asistenční linku, která jí poradila, jak se má zachovat a to vše v jejím rodném jazyce.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky