Mobilní aplikace

Cestovní pojištění pro cizince

Jsi cizinec, který pracuje, studuje nebo delší čas žije v České republice, a chceš vycestovat na dovolenou? Nezapomeň si sjednat cestovní pojištění. Domluv se na asistenční službě ve svém rodném jazyce a v případě jakéhokoliv problému v cizině, vždy kontaktuj nejdříve tuto službu.

V průvodci naleznete

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Cizinci žijící delší čas v Česku si zde mohou sjednat cestovní pojištění

Pokud cestujeme do zahraničí, měli bychom mít pro vlastní dobro sjednanou cestovní pojistku. Stejně tak by se měli chránit i cizinci pobývající na území České republiky, kteří chtějí vyrazit za hranice.

Cizinci, kteří žijí v Čechách, si mohou sjednat cestovní pojištění u jakékoliv pojišťovny. Podmínkou je mít v ČR adresu, kterou při sjednání můžete zadat. Pojištění pak platí podle vybrané územní platnosti (Evropa, Svět) ale neplatí pouze v zemi, kde je cizinec rezidentem - tam by ho mělo krýt jeho zdravotní pojištění.

Jak si sjednat pojištění pro cizince?

 • Sjednání cestovního pojištění pro cizince je možné přes internet a nezabere to víc než pár minut. Pokud pojišťovna nemá další podmínky, obvykle stačí při sjednání online jen zaškrtnou políčko “jsem cizinec”.
 • Kromě pojištění léčebných výloh může cizinec využít také připojištění při ztrátě zavazadel, asistenční službu nebo pojištění odpovědnosti.
 • Asistenční služba pro cizince je nejčastěji v anglickém, ruském a německém jazyce.
 • Cestovní pojištění si cizinec může sjednat v ČR při turistickém, studijním i pracovním pobytu.
 • Cestovní pojištění se vztahuje pouze na škody a zranění vzniklá mimo naše území. V Čechách toto pojištění cizinec neuplatní.

Kolik za cestovní pojištění jako cizinec zaplatím?

Ceny za klasické cestovní pojištění se odvíjí od výše sjednaného krytí léčebných výloh, země, kam pojištěnec cestuje, a dalších připojištění. Ceny jsou pro cizince stejné, jako pro občany České republiky. Cena za klasické cestovní pojištění na týden v některé evropské zemi se pohybuje okolo stovky. V případě současného uzavření úrazového pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti se cena zdvojnásobí.

Často se ptáte

 • Jak mám postupovat, když potřebuji v zahraničí navštívit lékaře?
  Zobrazit odpověď
  Jak mám postupovat, když potřebuji v zahraničí navštívit lékaře?
 • Mohu navštívit jakéhokoliv lékaře nebo zdravotnické zařízení?
  Zobrazit odpověď
  Mohu navštívit jakéhokoliv lékaře nebo zdravotnické zařízení?
 • Jsou ze zdravotnického pojištění cizinců hrazeny léky přímo klientovi?
  Zobrazit odpověď
  Jsou ze zdravotnického pojištění cizinců hrazeny léky přímo klientovi?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Viktorie Melcik, 25 let, útok psa v Egyptě

Viktorie se narodila na Ukrajině a pracuje už druhým rokem v České republice. Za ušetřené peníze se s přáteli vydala na dovolenou do Egypta. Viktorie je nadšená sportovkyně a každé ráno chodí běhat. Zaběhat si šla i v Egyptě. Cestou potkala zatoulaného psa, nebylo to poprvé, tak tomu nevěnovala pozornost. Pes se ale za Viktorií rozběhl a pokousal jí nohu. Než se vzpamatovala, pes byl pryč. Místo pobytu na pláži strávila Viktorie dovolenou v nemocnici, kde procházela testy, zda nemá vzteklinu a další nemoci. Naštěstí si Viktorie před cestou na dovolenou zajistila vše potřebné a zaplatila si cestovní pojištění pro cizince, které pokrylo celou její hospitalizaci. Hned po nehodě se Viktorie obrátila na asistenční linku, která jí poradila, jak se má zachovat a to vše v jejím rodném jazyce.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0