Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

ERGO zdravotní pojištění cizinců v ČR online: Co nabízí

Povinnost cizinců sjednat si zdravotní pojištění vychází ze zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců a je jednou z podmínek pro získání víza. Pokud tedy cizinec nemá nárok na veřejné zdravotní pojištění, pak může vybírat ze 2 typů komerčního zdravotního pojištění:

 • pojištění nutné a neodkladné péče
 • komplexní zdravotní pojištění

Obě varianty komerčního zdravotního pojištění uznává odbor azylové a migrační politiky. Při výběru je důležité zvážit především délku plánovaného pobytu a také výši pojistného krytí. Jste občanem EU? V případě krátkodobého pobytu je pojištění nutné a neodkladné péče již zahrnuto ve zdravotním pojištění z vaší domovské země. Od 2. 8. 2021, v souvislosti s úpravou zákona č. 326/1999 Sb., ERGO pojišťovna ze své nabídky zcela vyřadila komplexní zdravotní pojištění. Tento druh pojištění si mohou cizinci nově sjednat pouze u  pojišťovny VZP.

Frenkee box
Ale Pozor! Změna se netýká stávajících klientů, kteří si komplexní zdravotní pojištění od ERGO pojišťovny stihli sjednat do 1. 8. 2021 (včetně). Pojištění platí do konce pojistné doby, která je uvedena na pojistné smlouvě, a to za pojistných podmínek v době sjednání.

Komerční zdravotní pojištění v rozsahu nutné a neodkladné péče nabízí také ERGO pojišťovna. S Frenkeem ho sjednáte za několik minut.

Frenkee box
Víš, že zdravotní pojištění cizinců od ERGO pojišťovny platí nejen na území ČR, ale také v celém Schengenském prostoru? Hodí se tedy i pro cizince, kteří jezdí občas za prací do zahraničí.

ERGO pojišťovna: Nutná a neodkladná péče ve 2 variantách balíčků

Plánujete pouze krátkodobý pobyt na území ČR? Pak můžete zvolit pojištění pro případ nutné a neodkladné péče. Tento druh pojištění je vhodnou volbou pro pobyty kratší než 90 dnů. Pojištění nutné a neodkladné péče se vztahuje jen na ošetření v případě akutních zdravotních problémů. Poplatky za následné kontroly u lékaře tak již platíte sami. Pojištění nezahrnuje ani preventivní vyšetření nebo třeba lékařem předepsané léky.

Pojištění nutné a neodkladné péče si u ERGO pojišťovny můžete sjednat v balíčcích Welcome Standard a Welcome Plus.

Obě varianty zdravotního pojištění zahrnují:

 • Lékařské ošetření.
 • Převoz do zdravotnického zařízení.
 • Zubní ošetření v případě úrazu.
 • Návrat tělesných ostatků do vlasti (repatriace).
 • Asistenční služby.

Welcome Standard je základní variantou pojištění nutné a neodkladné péče. Limit pojistného krytí (maximální částka, kterou vám pojišťovna uhradí) je 60 tis. EUR.

Frenkee box
Měj na paměti, že asistenční služby u balíčku Welcome Standard můžeš využít bezplatně pouze v případě, že náklady na lékařské ošetření jsou vyšší než 5 tis. Kč. Jinak musíš asistenční služby zaplatit z vlastní kapsy.

Welcome Plus je vhodnou volbou, pokud dáváte přednost vyššímu limitu pojistného krytí, které je u tohoto balíčku 80 tis. EUR. Tato varianta kryje také ostatní stomatologické ošetření (např. zubní výplň), ambulantně předepsané léky a náklady na ošetření u onemocnění, které je možné léčit volně prodejnými léky. Asistenční služby můžete využít zcela bezplatně.

 

ERGO zdravotní pojištění cizinců v ČR online: Výhody

 • Zdravotní pojištění cizinců od ERGO pojišťovny sjednáte během několika minut.
 • Pojištění platí ihned po zaplacení.
 • Jednorázová platba pojištění.
 • Pojištění platí v celém Schengenu.
 • Součástí zdravotního pojištění jsou i nonstop asistenční služby. Proškolený operátor vám poradí, jak správně postupovat. Případně vás nasměruje do nejbližšího smluvního zdravotnického zařízení.
 • ERGO pojišťovna nabízí 2 varianty zdravotního pojištění v rozsahu nutné a neodkladné péče.
 • Vysoký limit pojistného krytí u pojištění v rozsahu nutné a neodkladné péče, a to až 80 tis. EUR na 1 pojistnou událost.

ERGO zdravotní pojištění cizinců v ČR online: Možná připojištění

ERGO pojišťovna nabízí u pojištění nutné a neodkladné péče také rozsáhlejší balíček Welcome Plus. V rámci této varianty vám pojišťovna proplatí ambulantně předepsané léky nebo třeba zubní výplň. Zároveň se balíček Welcome Plus může pochlubit i vyšším limitem pojistného krytí, a to až 80 tis. EUR.

ERGO zdravotní pojištění cizinců v ČR online: Sjednání

ERGO zdravotního pojištění cizinců sjednáte s Frenkeem online za pár minut, a to klidně doma ze sedačky nebo na mobilu, ať jste kdekoliv. Stačí vyplnit následující údaje:

 • Datum narození.
 • Pohlaví.
 • Počátek pojištění.
 • Doba trvání pojištění (od 1 do 3 měsíců).
 • Základní identifikační údaje (jméno, příjmení, státní příslušnost, adresa, e-mail, telefonní číslo).

Co mám dělat v případě škodní události u ERGO pojišťovny?

V případě škodní události v rámci zdravotního pojištění cizinců u ERGO pojišťovny postupujte následovně:

 • Kontaktujte asistenční službu GLOBAL ASSISTANCE a.s., na telefonním čísle +420 222 518 100. Zde je vám nonstop k dispozici operátor, který vám poradí, jak dále postupovat. Případně vám dá kontakt na nejbližší zdravotnické zařízení. Seznam zdravotnických zařízení máte k dispozici také na webových stránkách ERGO pojišťovny.

Frenkee box
Číslo na asistenční službu se nemusíš učit zpaměti. Najdeš ho na kartičce pojištěnce, kterou získáš po sjednání zdravotního pojištění.

 • Po lékařském ošetření je nutné nahlásit škodní událost. K tomu můžete využít online formulář, který najdete na webových stránkách ERGO pojišťovny. Škodní událost je možné oznámit i písemně. Příslušný formulář najdete opět na webových stránkách pojišťovny. Vyplněný formulář následně odešlete e-mailem na info@ergo.cz nebo na adresu:

ERGO pojišťovna, a.s.

Vyskočilova 1481/4

140 00 Praha 4

Frenkee box
Nezapomeň si vždy pečlivě uschovat veškeré účty za lékařské ošetření nebo léky. Pokud žádáš o jejich proplacení, pojišťovna je po tobě bude chtít.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co je to Schengenský prostor (Schengen)?

  Je to označení pro území 26 států, které podepsaly tzv. Schengenskou dohodu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co je to čekací doba?

  Je to doba od vzniku pojištění, po kterou nemá pojišťovna povinnost vám poskytnout pojistné plnění. Čekací doba je použita například u těhotenství. Pokud otěhotníte do 3 měsíců ode dne, kdy jste uzavřela pojistnou smlouvu, pak se pojištění nevztahuje na lékařskou péči v těhotenství.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mohu, v rámci komplexního zdravotního pojištění od ERGO pojišťovny, žádat o proplacení účtu za kontaktní čočky nebo nové brýle?

  Ne, tento druh pojištění nekryje náklady na zhotovení dioptrických brýlí a nákup kontaktních čoček.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Ve volném čase se věnuji horolezectví. Vztahuje se komerční zdravotní pojištění od ERGO pojišťovny i na úrazy, ke kterým dojde při této činnosti?

  Ne, pojištění v takovém případě nekryje lékařskou péči.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Ochrání mě komerční zdravotní pojištění od ERGO pojišťovny i v případě onemocnění COVID-19?

  Ano, komerční zdravotní pojištění Welcome kryje náklady vzniklé v souvislosti s onemocněním COVID-19.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky