Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Kancelář vs. bar, restaurace, sady nebo cizí domácnost

Pokud se chystáte v zahraničí po část pobytu pracovat, vždy je nejdůležitější položit si otázku, zda je vaše práce administrativní nebo manuální. V případě, že budete sedět v kanceláři, nemusíte mít žádné speciální připojištění. Stačí vám klasické cestovní pojištění. Pokud v zahraničí budete trávit více než 50 dní v průběhu roku, vyplatí se vám sjednat si celoroční cestovní pojištění. 

V případě, že vaše činnost v cizině bude manuálního charakteru, tak potřebujete speciální pojištění - cestovní pojištění na manuální práci, které poskytuje vyšší limit léčebných výloh a kryje vás lépe než klasické cestovní pojištění. Pokud navíc pojišťovna zjistí, že nárokujete v rámci klasického cestovního pojištění škodu, který vznikla při manuální práci, může vám plnění krátit, nebo vůbec nevyplatit. Přece jen je cestovní pojištění určeno hlavně pro rekreační a sportovní pobyty.

Kdy mám uvažovat o cestovním pojištění na manuální práci?

Student vysoké školy Tomáš se rozhodl, že si během prázdnin přivydělá na brigádě na Maltě a naučí se přitom jazyk. Protože Tomáš věděl, že vedle cestování po ostrově a koupání bude také manuálně pracovat, tak podle toho zvolil i typ cestovního pojištění, které ho právě pro tyto potřeby kryje. Pokud by Tomáš pojišťovně zatajil důvod své cesty a stal se mu úraz při práci, tak má pojišťovna možnost neposkytnout pojistné plnění.

Pokud jedete do zahraničí vyloženě jenom pracovat a máte na místě zaměstnaneckou smlouvu, bude se případný úraz řešit podle pracovního práva a pojistky zaměstnavatele, případně z vašeho životního nebo úrazového pojištění.

Jak se správně pojistit na pracovní cestu?

 • Při sjednávání pojistky je nutné správně uvést účel, cíl a detaily o plánované cestě. Detaily o pracovní činnosti, hlavně v případě, že se jedná o manuální práci, jsou naprosto zásadní.
 • Vždy si dobře přečtěte pojistné podmínky jednotlivých produktů a případné nejasnosti si nechte vysvětlit.
 • Mějte na paměti, že důležité jsou limity pro pojistné částky, zejména ty na léčebné výlohy. Kde nabízí plnění nižší než na 3,5, raději se nabídce vyhněte. 
 • Během své cesty mějte vždy po ruce klientskou kartičku nebo alespoň telefonní číslo na asistenční službu své pojišťovny.

Krátká pracovní cesta

Pokud se chystáte na pracovní cestu, ale kromě pár meetingů, sezení u počítače a trávení času na společných večeřích, vás nic speciálního nečeká, bude stačit klasické cestovní pojištění.

 • Myslete na pojištění léčebných výloh do výše alespoň 3 000 000 korun.
 • Ke každému pojištění doporučujeme i pojištění odpovědnosti, které vás kryje v případě, že způsobíte při práci nějakou škodu na majetku nebo někoho zraníte.
 • K zahození není ani pojištění zavazadel. Přece jen pracovní obleky by se v případě ztráty kufru mohly nemile prodražit.
 • Pokud chcete mít kryté úplně všechno nebo to vyžaduje váš zaměstnavatel, můžete se také připojistit pro případ zpoždění letu, zrušení letu, zmeškání návazného letu či odepření nástupu. 

Na co si dát pozor

 • Tento druh pojištění není možné sjednat pro seniory a děti.
 • Jako manuální činnost se označuje vše, co není administrativního charakteru.
 • Pokud jedete za hranice pracovat na delší dobu, vyplatí se dlouhodobé pojištění

Často se ptáte

 • Pokud jedu do ciziny pracovat do kanceláře, stačí mi klasické cestovní pojištění?
  Zobrazit odpověď
  Pokud jedu do ciziny pracovat do kanceláře, stačí mi klasické cestovní pojištění?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Radek Hanuš, 43 let, zlomená ruka v Anglii

Radek vyrazil na pracovní cestu do Anglie. Ve svém volnu si šel zajezdit na kole a bohužel v jedné zatáčce spadl. Silně ho bolela ruka, tak rovnou volal do pojišťovny AXA Assistance, kde měl sjednané cestovní pojištění. Na asistenční lince, která naštěstí funguje nonstop, mu poradili co má dělat. Radek se vydal do smluvního střediska na rentgen. Ruka byla zlomená, takže musel strpět několik týdnů se sádrou, ale o zbytek se postarala pojišťovna. Radek si vždy zařizuje pojištění s tím nejvyšším limitem léčebných výloh a dobře dělá - i ve volném čase tak může být v klidu.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0