Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění majetku ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) nabízí 2 varianty pojištění, které kombinují pojištění majetku a pojištění odpovědnosti, a to:

 • pojištění majetku DOMEX+
 • pojištění bytových domů BYTEX+

Speciálně pro majitele psů pak ČPP vytvořila pojištění psů HAFAN.

ČPP pojištění majetku DOMEX+

Řešíte pojištění domu, pojištění bytu, pojištění chaty a chalupy nebo třeba pojištění stavby domu? Pojištění majetku DOMEX+ od ČPP se hodí pro rozestavěné i dokončené nemovitosti. Tato varianta zahrnuje:

Frenkee box
Jezdíš na kole? Pak se ti může hodit, že pojištění majetku DOMEX+ zahrnuje i pojištění kola. To platí nejen u tebe doma, ale po celé České republice. Bez obav tak můžeš vyrazit na výlet a kolo nechat v místech k tomu určených.

 • Pojištění odpovědnosti. Vztahuje se na škodu, kterou vy nebo vaši blízcí způsobíte třetí osobě. Ochrání vás například v momentě, kdy vytopíte sousedy nebo batohem rozbijete zboží v obchodě.

V rámci pojištění majetku DOMEX+ následně vybíráte ze 3 balíčků, které kryjí stejné pojistné události, ale liší se pojistným limitem:

 • MINI (nabízí nejnižší pojistné krytí)
 • OPTI (zlatá střední cesta)
 • MAXI (nejvyšší pojistné limity)

Ke všem balíčkům můžete přidat i pojištění proti povodni a záplavě.

V dalším kroku zvolíte limit pojistného krytí pro pojištění odpovědnosti, a to v rozmezí od 2 do 20 mil. Kč. Pojištění lze sjednat:

 • s nulovou spoluúčastí
 • se spoluúčastí 15 % (maximálně 10 tis. Kč).

Frenkee box
Měj na paměti, že při nízké spoluúčasti sice pojištění při sjednání stojí méně, ale v případě pojistné události musíš zaplatit více z vlastní kapsy.

Asistenční služby

V pojištění majetku DOMEX+ jsou zahrnuty základní asistenční služby Domácí asistence. Za příplatek můžete získat rozšířené asistenční služby, které zahrnují třeba konzultaci s IT specialistou a kryjí třeba i náklady na likvidaci včelího roje :-)

ČPP pojištění bytového domu BYTEX+

Pojištění majetku BYTEX+ od ČPP je speciálně navrženo pro ochranu bytových domů. Kromě pojištění nemovitosti se vztahuje i na pojištění odpovědnosti, která je spojena s činností v představenstvu družstva (statutárním orgánu), nebo se samotným provozem bytového domu.

Také u pojištění majetku BYTEX+ vybíráte ze 3 balíčků:

 • MINI (nejnižší pojistný limit)
 • OPTI (střední krytí)
 • MAXI (nejvyšší pojistný limit)

Jednotlivé varianty se vztahují na stejné pojistné události, ale nabízejí různě vysoké pojistné limity.

Součástí pojistného produktu BYTEX+ je i pojištění odpovědnosti, které vás chrání v případě, že provozem bytového domu někomu způsobíte škodu.

Frenkee box
Pojištění odpovědnosti v rámci balíčku BYTEX+ přijde vhod třeba v momentě, kdy chodce zraní padající sníh ze střechy domu.

Asistenční služby

Základní asistenční služby jsou zdarma, ale můžete zvolit rozšířenou Bytovou asistenci Plus. Pojištění následně zahrnuje i právní asistenci nebo třeba služby IT specialisty.

Frenkee box
Rád/a šetříš, ale zároveň se nechceš napálit? Přečtěte si můj článek a udělej si jasno v tom, jestli je nejlevnější pojištění domácnosti také nejlepší.

ČPP pojištění psů HAFAN

Kromě pojištění domácnosti zvažujete i pojištění domácích mazlíčků? Speciálně pro pojištění psů vytvořila pojišťovna ČPP pojištění HAFAN, které za vás zaplatí náklady na:

 • veterinární úkony
 • použitý materiál
 • hospitalizaci
 • předepsané léky
 • nutné utracení

Pojištění můžete sjednat pro čipovaného a registrovaného psa ve věku od 3 měsíců do 8 let. Platí na území České republiky, ale za příplatek získáte pojistné krytí v celé Evropě.

Pojistnou částku zvolíte v rozmezí od 10 do 50 tis. Kč.

Frenkee box
Pojištění asistenčních a canisterapeutických psů sjednáš u ČPP za zvýhodněnou cenu.

Asistenční služby ČPP

V rámci každého pojištění získáte u ČPP také základní asistenční služby, a to zcela zdarma. Stačí kontaktovat Global Assistance na čísle 1220. Operátor je vám k dispozici nonstop, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Dovoláte se tak klidně i ve 3 hodiny ráno.

Výhody pojištění majetku od ČPP

 • Pojištění majetku přizpůsobíte svým požadavkům. Sami zvolíte výši pojistného krytí, a vytvoříte si tak balíček pojištění přesně na míru.
 • Základní asistenční služby máte zcela zdarma, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce. Za příplatek získáte rozšířené asistenční služby.
 • V nabídce ČPP najdete i samostatné pojištění psů. Případnou hospitalizaci čtyřnohého miláčka tak nemusíte platit z vlastní kapsy.
 • ČPP nabízí připojištění proti povodni a záplavě.
 • Sleva při roční splátce pojištění.
 • Balíčky pojištění DOMEX+ a BYTEX+ kombinují pojištění majetku a pojištění odpovědnosti. Nemusíte tak zbytečně sjednávat více pojištění.

Jak sjednat pojištění majetku od ČPP?

Zaujalo vás pojištění majetku od ČPP? S Frenkeem vše vyřídíte během několika minut. Stačí zadat základní informace o vás a nemovitosti, kterou chcete pojistit. Následně zvolíte pojistné limity, výši spoluúčasti, případně vyberete další připojištění. A je hotovo!

Frenkee box
Přečti si můj článek, kde zjistíš více o pojištění nemovitosti a na co si dát pozor.

Kdy pojištění majetku platí

Pojištění majetku platí ode dne, který je uveden na pojistné smlouvě. Končí v den, který rovněž najdete v pojistné smlouvě. Nebo si můžete pojištění sjednat na dobu neurčitou. Záleží jen vás, čemu dáte přednost.

Co mám dělat v případě škodní události u ČPP?

Pokud došlo k pojistné události postupujte následovně:

 1. Snažte se zamezit větším škodám. Pokud je to možné pořiďte fotodokumentaci, kterou následně předáte pojišťovně.
 2. Škodní událost nahlaste pojišťovně. To je lze provést:

Telefonicky na čísle +420 957 444 555.

Online prostřednictvím formuláře pro hlášení škody na webových stránkách ČPP.

Osobně na pobočce nebo regionálním ředitelství. Adresu nejbližší pobočky ČPP najdete na webových stránkách pojišťovny.

Písemně na adresu: P.O.BOX 28, Modřice, 664 42

Frenkee box
Chceš si udělat jasnou představu o tom, jak si ČPP vede v porovnání s konkurencí? Více zjistíš v mém průvodci, který se věnuje srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

  Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domu, jako je nábytek, knihy, elektronika, kuchyňská linka, zařízení koupelny a toalety.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

  Pojištění nemovitosti se vztahuje na dům jako takový – tedy konstrukci, která je pevně spojená se zemí. Spadají sem ale i různé stavební doplňky, jako jsou venkovní žaluzie, verandy, topení nebo solární panely.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Můj dům se nachází ve 4. povodňové zóně. Mohu si u ČPP sjednat připojištění pro povodeň a záplavu?

  Ne, v takovém případě to není možné.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Jak mohu vypovědět pojištění majetku od ČPP? 

  Existuje několik možností. Pojištění majetku lze vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy (s 8denní výpovědní dobou), do 3 měsíců ode dne oznámení pojistné události (s měsíční výpovědní dobou) nebo ke konci pojistného období (výpověď musí být doručena alespoň 6 týdnů před uplynutím pojistného období). Pokud jste smlouvu uzavřeli prostřednictvím tzv. obchodu na dálku (typickým příkladem je online sjednání), pak můžete odstoupit do 14 dnů ode dne uzavření smlouvy. Výpověď pojistné smlouvy musíte podat vždy písemně.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Domácnost sdílím i s nezletilými dětmi. Vztahuje se pojištění odpovědnosti v rámci pojištění majetku DOMEX+ od ČPP i na ně?

  Ano. Pojištění platí pro všechny členy společné domácnosti (partneři, osoby v přímé příbuzenské linii, nevlastní děti do 26 let věku a domácí mazlíčky). Pokud například váš syn v obchodě rozbije porcelánovou vázu, pojišťovna za vás uhradí vzniklou škodu.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Dominik Kotrba, 27 let, pojištění domácnosti bez pojištění nemovitosti

Nemovitost, nebo domácnost? Představte si model vašeho bydlení, ten vezměte do ruky a otočte ho vzhůru nohama. To, co vypadne (obrazně řečeno), je vybavení domácností a to, co nevypadne, jsou pevné stavební součásti nemovitosti. Dominik tuhle poučku neznal a nechal si pojistit pouze domácnost. Zklamání přišlo, když mu praskla trubka, která přivádí vodu do kuchyně, a voda vytopila jeho byt a zničila dřevěnou podlahu. Bohužel toto z pojištění domácnosti likvidní nebylo a Dominik už pro příště bude vědět.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky