Mobilní aplikace

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Proč bez cestovního pojištění radši nevyrážet?

Mnoho lidí si říká, že na dovolené budou jen odpočívat, a tudíž jim nehrozí žádné nebezpečí a cestovní pojištění je zbytečné. Ale je pár věcí, které se předvídat nedají a dost se prodraží. Banální operace slepého střeva vyjde v cizině nejméně na 90 000 korun. Ošetření vyraženého zubu se pohybuje od 3000 korun výše a v případě špatného šlápnutí a podvrtnutí si kotníku se dovolená prodraží nejméně o 6000 korun. Do hry také vstupují infekční onemocnění, které se skvěle šíří díky vzduchotechnice v letadlech. Může se tak stát, že už při cestě na dovolenou se u vás začne rozvíjet onemocnění, které bude potřebova lékařskou asistenci.

Kdy je správná doba na to se pojistit?

Většina pojišťoven trvá na tom, aby pojištění bylo sjednáno už v ČR. Nevyplatí se proto spoléhat na to, že se pojistíte až z místa dovolené. Ideální je zřídit si pojištění v den, kdy kupujete zájezd, letenku nebo místenku v autobuse.

 Jaké další připojištění je vhodné?

 • Připojištění zavazadel – Situace, že stojíte na letišti v cílové destinaci bez svých zavazadel, není bohužel úplně výjimečná. Většinou se ztracené kufry najdou, ale nezřídka kdy jsou poškozené nebo vykradené. Připojištění se vztahuje i na poškození vašich věcí živelní událostí nebo při odcizení během dopravní nehody.
 • Připojištění odpovědnosti – Při skoku do bazénu si nevšimnete, že ve vodě někdo plave. Svým skokem mu poraníte páteř a způsobíte mu dlouhodobou pracovní neschopnost. Jako skokan nesete odpovědnost za úraz druhého plavce. Znamená to, že všechny náklady na jeho ošetření, převoz a následnou léčbu by pak mohly být vymáhány po vás. V případě, že budete mít sjednané připojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění, veškeré náklady uhradí pojišťovna právě z něj.
 • Nadstandardní právní asistenční služby oceníte hlavně v případě, že na dovolené ztratíte cestovní doklady, jízdenky nebo letenky.

 • Úrazové pojištění v rámci cestovního pojištění vám nabídne kompenzaci v případě úrazu s trvalými následky, vyplatí škodu pozůstalým, pokud dojde k fatálnímu úrazu, nebo vám vyplatí denní odškodné za dobu léčení úrazu.
 • Pojištění adrenalinových činností zvažte, pokud si chcete na dovolené dopřát i trochu toho adrenalinu. Šnorchlování, jízda na koni či velbloudovi, vodní lyžování, rafting nebo canyoning – to už jsou aktivity, na které je vhodné se připojistit.
 • Připojištění autoasistence se hodí pro všechny, kdo jedou na dovolenou autem, nebo na motorce (vždy si raději ověřte, že do připojištění spadají i motorky a nejen "dvoustopá vozidla" tedy auta). Zajistí vám opravu na místě, nebo odtah do servisu, následnou opravu vozu, ubytování po dobu opravy a v případě vážné závady také převoz auta a posádky zpět domů. Tento typ připojištění nabízí z Frenkeeho partnerů pojišťovna AXA Assistance, Direct a Colonnade. Připojištění se týká nejen zahraničí, ale i události, ke které dojde na území ČR při cestě na dovolenou do zahraničí nebo při návratu z ní. 
 • Pojištění na přivolání opatrovníka je vhodné v případě, že rádi cestujete sami. Pokud zůstanete v zahraničí ze závažného důvodu bez osoby blízké, obvykle pokud jste hospitalizováni, pojišťovna uhradí náklady na cestu a pobyt přivolaného opatrovníka. Obzvláště v exotické zemi je blízká duše velkým pomocníkem.
 • Pojištění právní ochrany se může hodit, pokud vás v zahraničí okradou nebo přepadnou. Také v případě, že něco provedete vy. Pojišťovna vám pomůže hlavně při trestním nebo přestupkovém řízení po dopravní nehodě nebo v případě vzniku nároku na náhradu škody nebo újmy. Z pojištění právní ochrany uhradí pojišťovna například honorář právního zástupce a náklady na soudní řízení.

Často se ptáte

 • Co mám dělat, když se mi při cestě zničí kufr?
  Zobrazit odpověď
  Co mám dělat, když se mi při cestě zničí kufr?

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Alena, 24 let, paragliding v Bulharsku

Alena byla na dovolené v Bulharsku. Jeli sice původně jen na techno festival, ale poslední den neodolala nabídce místního instruktora paraglidingu na tandemový seskok. Hned po vzletu se ale paraglide otočil proti větru, narazil do srázu a nakonec ještě oba spadli do moře na kámen pod hladinou. V tu chvíli jí došlo, že má sice cestovní pojištění, ale ne na adrenalinové sporty. V nejbližší nemocnici měl službu jen veterinář, který provedl první pomoc, pak o Alenu začali pečovat místní odborníci. Když úroveň péče viděli kamarádi, zavolali jejími tátovi, ať rychle zařídí převoz, jinak místní péči Alena nepřežije. Převoz stál 150 000 korun a doteď má Ája trvalé následky - nevyléčitelnou stafylokokovou infekci ve špatně ošetřené noze. Kdyby měla připojištění na rizikové sporty a úrazové pojištění, pojišťovna by jí zaplatila léčbu, převoz a ještě by pobírala kompenzaci za následky úrazu.
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0