Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Proč bez cestovního pojištění radši nevyrážet?

Mnoho lidí si říká, že na dovolené budou jen odpočívat, a tudíž jim nehrozí žádné nebezpečí a cestovní pojištění je zbytečné. Ale je pár věcí, které se předvídat nedají a dost se prodraží. Banální operace slepého střeva vyjde v cizině nejméně na 90 000 korun. Ošetření vyraženého zubu se pohybuje od 3000 korun výše a v případě špatného šlápnutí a podvrtnutí si kotníku se dovolená prodraží nejméně o 6000 korun. Do hry také vstupují infekční onemocnění, které se skvěle šíří díky vzduchotechnice v letadlech. Může se tak stát, že už při cestě na dovolenou se u vás začne rozvíjet onemocnění, které bude potřebova lékařskou asistenci.

Kdy je správná doba na to se pojistit?

Většina pojišťoven trvá na tom, aby pojištění bylo sjednáno už v ČR. Nevyplatí se proto spoléhat na to, že se pojistíte až z místa dovolené. Ideální je zřídit si pojištění v den, kdy kupujete zájezd, letenku nebo místenku v autobuse.

Frenkee box
Váháš nad cestou do zahraničí kvůli pandemii COVID-19? Přečti si, jak je to za současné situace s cestovním pojištěním a jak si pojistit letenky.

 Jaké další připojištění je vhodné?

 • Připojištění zavazadel – Situace, že stojíte na letišti v cílové destinaci bez svých zavazadel, není bohužel úplně výjimečná. Většinou se ztracené kufry najdou, ale nezřídka kdy jsou poškozené nebo vykradené. Připojištění se vztahuje i na poškození vašich věcí živelní událostí nebo při odcizení během dopravní nehody.
 • Připojištění odpovědnosti – Při skoku do bazénu si nevšimnete, že ve vodě někdo plave. Svým skokem mu poraníte páteř a způsobíte mu dlouhodobou pracovní neschopnost. Jako skokan nesete odpovědnost za úraz druhého plavce. Znamená to, že všechny náklady na jeho ošetření, převoz a následnou léčbu by pak mohly být vymáhány po vás. V případě, že budete mít sjednané připojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění, veškeré náklady uhradí pojišťovna právě z něj.
 • Nadstandardní právní asistenční služby oceníte hlavně v případě, že na dovolené ztratíte cestovní doklady, jízdenky nebo letenky.

Frenkee box
Drahé věci, jako je elektronika, nikdy nedávej do zavazadlového prostoru. Tyto věci měj raději stále u sebe – jen tak budeš mít jistotu, že se s nimi nic nestane. Praktické může být pojištění osobních věcí k platební kartě, kterou nabízí většina bank - ochrání tě do sjednaného limitu před zneužitím karty, odcizením hotovosti, ztrátou peněženky, příručního zavazadla, klíčů od bytu nebo od auta, osobních dokladů, inhalátoru nebo brýlí (dioptrické, sluneční) a dokonce před odcizením a zneužitím mobilního telefonu, odcizením notebooku, foťáku, hodinek, šperků a dalších cenností. To vše za měsíční paušál 50–150 korun.

 • Úrazové pojištění v rámci cestovního pojištění vám nabídne kompenzaci v případě úrazu s trvalými následky, vyplatí škodu pozůstalým, pokud dojde k fatálnímu úrazu, nebo vám vyplatí denní odškodné za dobu léčení úrazu.
 • Pojištění adrenalinových činností zvažte, pokud si chcete na dovolené dopřát i trochu toho adrenalinu. Šnorchlování, jízda na koni či velbloudovi, vodní lyžování, rafting nebo canyoning – to už jsou aktivity, na které je vhodné se připojistit.
 • Připojištění autoasistence se hodí pro všechny, kdo jedou na dovolenou autem, nebo na motorce (vždy si raději ověřte, že do připojištění spadají i motorky a nejen "dvoustopá vozidla" tedy auta). Zajistí vám opravu na místě, nebo odtah do servisu, následnou opravu vozu, ubytování po dobu opravy a v případě vážné závady také převoz auta a posádky zpět domů. Tento typ připojištění nabízí z Frenkeeho partnerů pojišťovna AXA Assistance, Direct a Colonnade. Připojištění se týká nejen zahraničí, ale i události, ke které dojde na území ČR při cestě na dovolenou do zahraničí nebo při návratu z ní. 
 • Pojištění na přivolání opatrovníka je vhodné v případě, že rádi cestujete sami. Pokud zůstanete v zahraničí ze závažného důvodu bez osoby blízké, obvykle pokud jste hospitalizováni, pojišťovna uhradí náklady na cestu a pobyt přivolaného opatrovníka. Obzvláště v exotické zemi je blízká duše velkým pomocníkem.
 • Pojištění právní ochrany se může hodit, pokud vás v zahraničí okradou nebo přepadnou. Také v případě, že něco provedete vy. Pojišťovna vám pomůže hlavně při trestním nebo přestupkovém řízení po dopravní nehodě nebo v případě vzniku nároku na náhradu škody nebo újmy. Z pojištění právní ochrany uhradí pojišťovna například honorář právního zástupce a náklady na soudní řízení.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co mám dělat, když se mi při cestě zničí kufr?

  Ideální je si před cestou sjednat pojištění zavazadel. Například pojišťovna Direct vám zavazadla pojistí na částku od 20 000 do 60 000 korun. Pokud pojištění nejste, nahlaste poškození u letecké společnosti - měla by vám dát kompenzaci.
  FAQ - odpověď

Frenkee avatar Frenkee avatar

Alena, 24 let, paragliding v Bulharsku

Alena byla na dovolené v Bulharsku. Jeli sice původně jen na techno festival, ale poslední den neodolala nabídce místního instruktora paraglidingu na tandemový seskok. Hned po vzletu se ale paraglide otočil proti větru, narazil do srázu a nakonec ještě oba spadli do moře na kámen pod hladinou. V tu chvíli jí došlo, že má sice cestovní pojištění, ale ne na adrenalinové sporty. V nejbližší nemocnici měl službu jen veterinář, který provedl první pomoc, pak o Alenu začali pečovat místní odborníci. Když úroveň péče viděli kamarádi, zavolali jejími tátovi, ať rychle zařídí převoz, jinak místní péči Alena nepřežije. Převoz stál 150 000 korun a doteď má Ája trvalé následky - nevyléčitelnou stafylokokovou infekci ve špatně ošetřené noze. Kdyby měla připojištění na rizikové sporty a úrazové pojištění, pojišťovna by jí zaplatila léčbu, převoz a ještě by pobírala kompenzaci za následky úrazu.

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky